Jaki koc wybrać? Przegląd jesiennych otulaczy z naszej oferty.

Jaki koc wybrać? Przegląd jesiennych otulaczy z naszej oferty.

	
	

Dodatkowe okrycie w chłodniejsze wieczory, narzuta na łóżko czy dekoracyjny dodatek w salonie - koc może pełnić wiele funkcji. W związku z tym, że dostajemy od Was wiele pytań odnośnie koców z naszej oferty, postanowiliśmy, że odpowiemy na te najpopularniejsze. Jaki koc kupić? Jaki materiał wybrać? Jaki rozmiar będzie odpowiedni? Dzisiejszy post rozwieje Wam wszystkie wątpliwości.

Brrr! Mamy jesień! Przy takiej pogodzie, z jaką ostatnio przychodzi nam się mierzyć – wszystkie sposoby na ocieplenie i poprawę nastroju są dozwolone. My wyciągamy z szafy wszystkie koce, pledy i inne otulacze. Nie ma nic przyjemniejszego niż przytulne ciepło koca w chłodne dni. Uwielbiamy koce za to, że są miłe w dotyku i pięknie się prezentują. Aby jednak faktycznie cieszyć się ciepłem o każdej porze roku, warto się zastanowić, jaki koc warto kupić. Co powinniśmy brać pod uwagę, gdy szukamy idealnego koca?

1. Odpowiedni materiał. Wybierając ciepły koc, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Poniżej wyjaśniamy, jakie są zalety popularnych surowców, których używa się do produkcji koca:

  • Bawełna - do wyboru mamy koce wykonane w całości z bawełny lub z mieszanki bawełny i innych włókien. Połączenie bawełny z akrylem zwiększa trwałość tkaniny. Koce wykonane z tego materiału są delikatne, ciepłe i przyjemne w dotyku. Dodatkowo - koce bawełniane dobrze przepuszcza powietrze i nie uczula, dlatego polecamy je do pokoju dziecka.

  • Mikrofibra - stworzone z poliestru niezwykle cienkie włókna mikrofibry również nadają się do produkcji koców. Mikrofibra jest bardzo miękka, dzięki czemu koce tego typu są niezwykle przyjemne w dotyku. Poza tym podobnie jak akryl czy bawełna, koc z mikrofibry nie powoduje alergii i jest bardzo higieniczny. Dodatkowy bonus - koca tego typu nie trzeba prasować.

  • Wełnama bardzo dużo zalet, pochłania wilgoć, nie gniecie się i na długo zachowuje ciepło. Mieszanka wełny i akrylu lub poliestru pozwala zachować trwałość materiału.

2. Odpowiedni rozmiar. Jeśli kupujesz koc na swoje łóżko, potrzebujesz, aby był na tyle duży, żeby przykrył materac, szczególnie jeśli chodzi o szerokość. Koc 120x90 idealnie nadaje się jako koc dla dziecka do łóżeczka, zaś koc 150x200 sprawdzi się jako narzuta na łóżko o materacu 90x200. Bywa tak, że koce stanowią tylko dekoracyjny dodatek. „Niedbale” rzucony koc na fotel czy oparcie sofy dodaje uroku i klasy całemu pomieszczeniu.

3. Gramatura. Dobór koca jest sprawą indywidualną, każdy powinien dopasować go do swoich potrzeb. Są tacy, którzy lubią koce cieńsze, inni będą szukać nakrycia, które zapewni im porządną ochronę przed chłodem. Zastanawiając się, jaki koc jest najcieplejszy, należy zwrócić uwagę na napis na metce i podaną tam gramaturę. Im jest ona wyższa, tym grubszy i cieplejszy będzie koc. Jednakże będzie on równocześnie cięższy, a nie każdy lubi czuć duży ciężar nakrycia na sobie. Są jednak osoby, które śpiąc pod cięższym kocem, będą się czuły bezpieczniej, a ich sen będzie bardziej efektywny.

4. Odpowiedni wzór. Szukając idealnego koca warto również zwrócić uwagę na kolor i wzór. W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo wzorów i odcieni koców. Aktualnie najpopularniejsze kolory to miodowy, butelkowa zieleń, głęboka czerwień i oczywiście klasyczne odcienie bieli i czerni. Wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak widać, wybór idealnego koca nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak poświęcić chwilę na zastanowienie, który model będzie odpowiedni. W końcu nie można sobie wyobrazić jesieni bez kubka gorącego napoju i ulubionego koca. Napiszcie nam, jakie macie sposoby na przetrwanie tego sezonu. Czy tak jak u większości króluje trio: książka, herbata i kocyk? A może robicie coś innego? Czekamy na Wasze pomysły.