Materace

Odpowiedni materac ma wpływ na jakość oraz komfort naszego snu. Dobre materace charakteryzują się odpowiednią twardością i należytą elastycznością, dzięki czemu szybko dostosowują się do kształtu ciała oraz dbają o kręgosłup. Oferowane przez nas materace zostały wykonane z najlepszych materiałów, a ich jakość sprawi, że posłużą na lata. Warto zadbać o swoje zdrowie i efektywniejszy wypoczynek inwestując w dostosowany do indywidualnych potrzeb materac do spania.

Materace

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Statystyki mówią, że przeciętny człowiek spędza aż jedną trzecią swojego życia podczas snu. Czy zatem wybór materaca to sprawa, którą warto przemyśleć? Zdecydowanie tak. Od naszego wyboru zależy bowiem nasze zdrowie!

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo materacy różniących się od siebie budową, materiałem zawartym w rdzeniu i wytrzymałością. Jest jednak typ, który zaskarbił sobie największe uznanie użytkowników dbających o zdrowy i komfortowy sen. Są to materace piankowe. Dzięki zastosowaniu pianek o różnych gęstościach, materace te w idealny sposób podpierają kręgosłup oraz doskonale dopasowują się do ciała. Są to dwa najważniejsze czynniki, które powinno się brać pod uwagę przy wyborze materaca. 

Materace mogą składać się z różnych pian. Bardzo często zawarta jest w nich pianka wysokoelastyczna, która z reguły stanowi fundament materaca i odpowiada za to, aby nasz kręgosłup był odpowiednio podparty wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy. W wierzchnich warstwach natomiast występują bardziej miękkie, termoelastyczne pianki. Są to materiały, które układają się do ciała pod wpływem temperatury. W obu przypadkach są to bardzo przewiewne warstwy, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. 

Materace o budowie piankowej są szczególnie polecane osobom, które zmagają się z różnymi dolegliwościami lub zwyrodnieniami kręgosłupa. Dzięki takim warstwom jak pianki memory, na ciało nie jest wywierany mocny nacisk, co natychmiastowo przynosi ulgę obolałym mięśniom.

Materace piankowe dostępne są w wielu rozmiarach, również tych niestandardowych. Są bardzo elastyczne, dlatego idealnie nadają się do stosowania przy stelażach regulowanych elektrycznie. Ze względu na swoją gramaturę są bardzo lekkie, dlatego nie stanowią problemu przy podnoszeniu, bądź przenoszeniu ich albo zmienianiu pościeli. Zawsze w zestawie mają miękki i komfortowy pokrowiec, który zabezpiecza nasz materac. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ można łatwo zdejmować go do prania. 

Ze względów higienicznych materace powinno się wymieniać po około 7 latach.

Zastanów się więc, czy już pora na nowy materac?

Zapraszamy do sprawdzenia bogatej oferty naszego sklepu!