Szklanki

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni są różnorodne szklanki niezbędne do spożywania wszelkiego rodzaju zimnych bądź gorących napojów, od herbaty czy kawy począwszy, poprzez wodę, soki po piwo, wino czy nawet whisky. A ponieważ wszelkie napoje najchętniej pijamy w towarzystwie najbliższej nam osoby, to warto zaopatrzyć się od razu w - co najmniej - dwuczęściowe zestawy szklanek, których szeroką gamę znajdziemy w Marpuch.

Szklanki

Jest 42 produktów.

Pokazano 1-42 z 42 pozycji

Aktywne filtry

Tutaj wszystkie zestawy szklanek wykonane są z bezbarwnego szkła borokrzemianowego, co sprawia że są one odporne na różne temperatury dlatego mogą być wykorzystywane, tak samo do gorących, jak i do zimnych napojów. Wykonane ręcznie i tradycyjnie dmuchane, o dwuściennej budowie ścianek zapewniają im długą żywotność i wytrzymałość, są także bardzo odporne na wszelkie pęknięcia  czy zarysowania. Ich podwójna konstrukcja wykonana z wysokiej jakości szkła ma również swoje inne zalety. To po pierwsze doskonała izolacja termiczna, a to z kolei oznacza, że na napój będący we wnętrzu szklanki nie ma wpływu żadna zewnętrzna temperatura otoczenia ani ciepło naszej dłoni dzięki czemu spożywany napój ani zbyt szybko się nie nagrzewa ani nie schładza, a po drugie skutecznie chroni nasze dłonie przed jakimikolwiek poparzeniami. 

Zestawy szklanek dostępne są w wielu kształtach: niskie i okrągłe czy wysokie, smukłe bądź owalne. O wielu pojemnościach: od 80 do nawet 414 ml., a niektóre z nich, szczególnie te przeznaczone do napojów gorących, zabezpieczone są dodatkowym uchwytem dla jeszcze pewniejszego trzymania bez ryzyka poparzenia. Wszystkie idealnie dopasują się do każdej dłoni, a zaprojektowane zostały w taki sposób, że mogą być myte w zmywarkach i niejednokrotnie można ich używać również w kuchenkach mikrofalowych. Waga pojedyńczej szklanki oscyluje w granicach  do maksymalnie 400 gram, dzięki czemu są one bardzo poręczne w codziennym użytkowaniu a ich nietuzinkowe kształty sprawią, że będą one nie tylko podstawowym wyposażeniem naszej kuchni, ale również idealnym dopełnieniem jej wystroju.