Letnie przyjęcie w ogrodzie – 5 kroków do zorganizowania niezapomnianej imprezy.

Letnie przyjęcie w ogrodzie – 5 kroków do zorganizowania niezapomnianej imprezy.

Przyjęcie w ogrodzie to wspaniały pomysł na zorganizowanie wieczoru panieńskiego, poprawin, dziecięcych urodzin czy choćby zwykłego sobotniego spotkania w gronie przyjaciół. Organizując przyjęcie na zewnątrz warto pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach, dzięki którym nasze garden party będzie doskonałe. Dziś się dowiecie, jak zorganizować letnie przyjęcie w ogrodzie, o czym pamiętać i co zrobić, by dobrze wypaść jako organizator.

1. Przygotuj miejsce. Zanim przystąpisz do planowania idealnego przyjęcia w ogrodzie, musisz zatroszczyć się o estetyczny wygląd otoczenia, uprzątniętne podwórko, zadbany trawnik i orzycięte krzewy. Centralnym miejscem przyjęcia będzie oczywiście stół przy którym zasiądą goście. Zastanów się, gdzie i jak go ustawić. Jeśli w ogrodzie posiadasz pięknie wyeksponowane drzewo, ustaw pod nim stół - zapewni ono naturalny cień. Pogody raczej nie uda się przewidzieć. My jednak radzimy, by mieć w gotowości rozkładany parasol ogrodowy albo pawilon, który pomieści wszystkich gości w trakcie niespodziewanych opadów deszczu. Jeśli masz w ogrodzie altankę, to warto być zapobiegliwym i już wcześniej zaplanować w niej przyjęcie.

2. Dobry plan to podstawa. Tak jak wspomnieliśmy we wstępie - imprezy w ogrodzie mogą być organizowane z różnych okazji, a od tej okazji zależy sposób oraz zakres ich planowania. Inaczej podejdziemy do organizacji przyjęcia komunijnego, inaczej do obiadu rodzinnego, a jeszcze inaczej do grilla dla znajomych. W każdym przypadku należy posiadać szczegółowy plan oraz być gotowym na to, że przyjęcie w ogrodzie zawsze rządzi się swoimi prawami. Podstawą jest harmonogram, lista gości, menu i alternatywa na wypadek brzydkiej pogody.

3. Menu na przyjęcie w ogrodzie. Bez smacznego jedzenia przyjęcie się nie uda. Warto kierować się preferencjami gości, by nie okazało się, że zaprosimy wegetarianina na imprezę dla mięsożerców lub odwrotnie. Na stole obowiązkowe są lekkie sałatki warzywne i mnóstwo owoców. Chyba nie umiemy sobie wyobrazić imprezy w ogrodzie bez jedzenia z grilla. Zorganizuj mięsną ucztę, a dla wegetarian przygotuj grillowane sezonowe warzywa. Nie zapomnij o napojach: przygotowanie orzeźwiającej lemoniady zajmie tylko kilka chwil, a zaspokoi ona pragnienie dorosłych i dzieci.

4. Kącik dla dzieci. Przyjęcie w ogrodzie powinno być imprezą dla wszystkich - warto więc pamiętać o zapewnieniu atrakcji również dla najmłodszych. Dzieci nie muszą przecież siedzieć cały czas przy stole z dorosłymi. Świetnym pomysłem będzie wydzielenie im własnej strefy, gdzie można ustawić niewielki stolik specjalnie dla nich i ustawić na nim smakołyki: ciastka, owoce, soki. Przygotuj bańki mydlane, koc z poduszkami, piłki i zabawki. Po smacznym jedzeniu przyjdzie ochota na zabawę i wszystko będzie pod ręką.

5. Zadbaj o atmosferę. Wieczorem postaraj się o romantyczny klimat. Odpowiednio dobrane oświetlenie nada przyjęciu niepowtarzalny urok. Przygotuj lampiony, świeczki i latarnie, które zawisną na balustradzie tarasu i na drzewie lub rozstaw je na ścieżce tak, by oświetlały gościom drogę do domu. Udane przyjęcie w ogrodzie może trwać aż do późnych godzin wieczornych. Czasem zdarza się, że w chłodniejsze noce, będą niezbędne ciepłe koce i pledy dla twoich gości. Uczestnicy imprezy bez wątpienia docenią twoją troskę o ich komfort.